Ukupno: 2028234
Zapisnik 2. sastanka Vijeća učenika – 6.12.2023. u 12,30 sati
Autor: Snježana Mihočka, 11. 12. 2023.

Dnevni red:

1. Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti
  2. Organizacija Sportskog druženja velikih i malih
  3. Upoznavanje s Kućnim redom škole
  4. Izvješće Dječjeg dogradonačelnika s posjete Saboru
  5. Razno.

OBILJEŽAVANJE MJESECA BORBE PROTIV OVISNOSTI

Obilježavanje traje od 15.11. do 15.12. i svaki razred i učenici trebaju prirediti neke aktivnosti u dogovoru s razrednikom na Satu razrednika. Učenici su dobili prigodne letke koje trebaju koristiti na SR.

• Cilj obilježavanja je upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti (cigarete, alkohol, droga i  dr. vrste ovisnosti) potaknuti sve u društvu i školi na provedbu aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

ORGANIZACIJA SPORTSKOG DRUŽENJA VELIKIH I MALIH

U našoj se školi  i ove godine predlaže projekt Sportsko druženje velikih i malih u kojima osmaši vode sportske aktivnosti za učenike 4. razreda. Sportska druženja od drugog polugodišta do kraja školske godine. Učenici 8. razreda koji se dobrovoljno žele uključiti u ovu aktivnost mogu se javiti pedagoginji koja je koordinator ove aktivnosti.

UPOZNAVANJE S KUĆNIM REDOM ŠKOLE

Predsjednica Vijeća učenika Marija Petrović u prezentaciji je predstavila glavne točke Kućnog reda škole, a zatim su učenici stavili naglasak na što točno trebaju još dati naglasak na svojim SR i sa svojim razrednicima: pristojna komunikacija, primjereno odijevanje, korištenje mobitela, uloga redara u razredu.

IZVJEŠĆE S POSJETA SABORU

Dječji dogradonačelnik Luka Jantolek izvjestio je o posjeti Saboru zajedno sa Dječjim gradonačelnikom Koprivnice i gđom Jadrankom Lakuš, predsjednicom Društva naša djeca Koprivnica. On je pripremio u Saboru izlaganje o nasilju na internetu. Dječjoj sjednici prisustvovala su djeca iz brojnih gradova RH koja su govorila o dječjim pravima i odgovornostima.

RAZNO

Šimun Vidaković, 6.b pitao je jesmo li uspjeli riješiti problem opušaka i smeća pored naše škole koju ostavljaju srednjoškolci. Iako je naša škola uputila već nekoliko dopisa Srednjoj školi i Obrtničkoj rješenja nema. Srednja škola je prošle godine organizirala jednu akciju čišćenja okoliša. Učenici predlažu zajedničku sjednicu Vijeća učenika u našoj školi, pozvati predstavnike škola te dogovoriti zajedničke mjere za rješenje problema. Dio učenika koji imaju roditelje u školi će sa pedagoginjom otići u školu i uputiti im poziv za sastanak. Dio učenika predlaže da oni koji imaju roditelje u Komunalcu pokušaju pomoći.

Sastanak je završio u 13,30.

Sve aktivnosti o radu Vijeća učenika mogu se pratiti na panou u prizemlju.

Pedagoginja:

mr.sc. Jasna Relja