Ukupno: 2028284
Učenici 6. razreda uživali su u brojnim aktivnostima tijekom terenske nastave u Zagrebu
Autor: Snježana Mihočka, 11. 3. 2024.

Naši su šestaši ove godine, u pratnji svojih razrednica Mirne Kovačić (6.a) i Rajne Franjo (6.b) posjetili Muzej čokolade, Selfie muzej Zagreb, jezero Bundek te prošetali Zagrebom uz edukativni program Zagreb Time Travel.

Nakon ugodne vožnje vlakom od Koprivnice do Zagreba, naša je prva aktivnost bila šetnja užim središtem grada, odnosno najznačajnijim povijesnim i kulturnim znamenitosti grada Zagreba uz pomoć tableta - najsuvremenije tehnologije proširene (AR) i virtualne stvarnosti (VR). Tijekom razgleda uz pratnju vodiča iz organizacije Zagreb Time Travel učenici su svjedočili ispreplitanju prošlosti i sadašnjosti grada te upoznali nevidljive urbane legende i povijesne događaje. Na tabletu su vidjeli brojne virtualne povijesne likove i čuli njihove priče, skupljali bodove rješavajući edukativne povijesne pitalice i zadatke te tako usvojili školsko gradivo učeći kroz igru. Također su saznali brojne zanimljive činjenice o gradu i snimili kreativne fotografije sa zagrebačkim likovima/motivima stvarajući nezaboravne uspomene na naš glavni grad. Lokacije koje smo posjetili obuhvatile su: Manduševac - Katedralu - Dolac - Krvavi Most – spomenik M.J. Zagorki - Tkalčićevu ulicu - Kamenita vrata - Trg. Sv. Marka - Muzej prekinutih veza - Plato Gradec – spomenik A.G.Matošu – Uspinjaču.

Zatim smo predahnuli uz ručak u poznatoj pivnici Medvedgrad te se uputili prema lokaciji koja će nam sigurno ostati u slatkom sjećanju. Učenici su u Muzeju čokolade uživali u degustacijama različitih vrsta čokolada, kušali jedinstvenu ruby čokoladu, a uz stručno su vodstvo prošli kroz sve povijesne etape proizvodnje ove delicije. Učenici su saznali mnogo zanimljivih podataka o povijesti proizvodnje čokoladnih napitaka i čokoladnih slastica, a tijekom obilaska muzeja mogli su se i zasladiti različitim vrstama čokolade.

Uslijedio je posjet Muzeju selfija i uspomena Zagreb. Riječ je o novom zagrebačkom muzeju koji uz obilje zabave, omogućuje učenicima sjajne fotografije trenutaka provedenih sa svojim prijateljima. Učenici su dobili priliku za snimanje nezaboravnih selfija u nekoliko maštovito uređenih prostorija.

Za kraj, prije odlaska prema Koprivnici učenici su proveli vrijeme na poznatom zagrebačkom izletištu, jezeru Bundek gdje su uživali na jednom od najvećih igrališta u Hrvatskoj.

Puni pozitivnih dojmova vratili smo se u Koprivnicu. Učenici i njihove razrednice suglasni su u ocjeni da je ovo bila izvrsna terenska nastava. Učenici su se istaknuli svojom aktivnošću i primjerenim ponašanjem te s veseljem očekujemo nova iskustva na nadolazećim terenskim nastavama.

Razrednice: Rajna Franjo i Mirna Kovačić