Ukupno: 2028023
Nastavnici idu u školu
Autor: Đurđica Lucek, 4. 12. 2007.

U organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa početkom  školske godine započeo je drugi krug edukacije srednjoškolskih i osnovnoškolskih nastavnika za stjecanje Europske računalne diplome – ECDL.

Drugi krug edukacije koja se odvija u prostorijama OŠ „Đuro Ester“ pohađa 21 djelatnik iz OŠ Rasinja, OŠ Legrad, OŠ Koprivnički Bregi i OŠ Đuro Ester. Ovogodišnju edukaciju vodi Đurđica Lucek, a polaze ju: Anita Bakovljanec, Jasna Belaj, Krunoslav Belaj, Krunoslav Havaić, Božica Kivač, Vesna Zamljacanec, Marina Kozjak, Sanja Danček, Mihaela Kovačić Orehovec, Željka Đurkan, Radmila Koščak, Željka Treščec-Belošević, Ivančica Jež, Marina Kovaček, Eva Krištić, Dubravka Bijelić, Sanja Kapusta, Mihael Kivač, Maja Sinjeri, Saša Špoljarić i Dubravka Vajdić.

Europsla računalna diploma (engl. ECDL, European Computer Driving Licence) međunarodno je priznati dokaz poznavanja temelja informatičkih tehnologija i uporabe računala. Program izobrazbe zaposlenika školskih ustanova prema osnovnom ECDL programu uključuje slijedeće modute:
Modul 1 – Osnovni pojmovi informatičke tehnologije
Modul 2 – Uporaba računala i rukovanje datotekama
Modul 3 – Obrada teksta
Modul 6 – Prezentacijske tehnike
Modul 7 – Informacije i komunikacije

Predavanja i vježbe za ovogodišnje polaznike polako se približavaju svome kraju. Pred polaznicima slijedi polaganje ispita u Obrtničkoj školi Koprivnica kod licenciranog ECDL ispitivača Danijela Mustafe.

Prvu grupu edukacije koja se održavala prošle školske godine uspješno su završile naše nastavnice Tijana Martić, Jasminka Fanuko Polančec, Ana Marija Bobovčan, Marina Tomac Rojčević, Dragana Banovac, i Tomislava Kraljić. Nastavnica Biserka Knez položila je dodatna dva ispita i dobila diplomu za Osnovni ECDL, dok je   Đurđica Lucek je položila dodatne ispite i postala licencirani ECDL ispitivač za osnovni i napredni ECDL.