Ukupno: 2027891
Dječji tjedan
Autor: Saša Špoljarić, 10. 10. 2009.

Odrasli, slušajte nas!

I vi ste nekad bili djeca, pa znate kako nam je. Poštujte naša prava! A. Kolar

PORUKE DJECE

Odrasli, slušajte nas!

I vi ste nekad bili djeca, pa znate kako nam je. Poštujte naša prava!

Ana Kolar, 6. c

Mama, tata slušajte nas

jer mi smo vaš mali glas!

Vanessa Ivanković, 6. a

Odrasli, slušajte nas,

to je vaš jedini spas,

ponekad smo zločesti jako,

ali to se može popraviti lako.

Petra Oreški, 6. a

Djeca poručuju: odrasli, slušajte nas

jer i mi slušamo vas!

Dajte nam priliku za riječi par

Pa onda prijeđimo na stvar!

Lucija Gjerek 6. a

Odrasli, slušajte nas, budite dobri prema nama jer smo mi najljepši dio ovoga svijeta.

Monika Szabo, 6. r.

Odrasli, slušajte nas, mi smo vaša budućnost, zaslužujemo vašu pažnju.

Luka Perko, 6. r.

Odrasli, slušajte nas,

budite naša podrška i nada

jer mi smo vaša djeca mlada!

Marija Vertuš, 6. r.

Odrasli, slušajte nas zato jer i mi imamo pravo govoriti što mislimo.

Paula Horvat, 6. a

I mi učenici, kao i druga djeca, imamo pravo na svoje želje, potrebe i ljubav. Odrasli žele da mi slušamo njih, a i mi želimo da oni poslušaju nas kada im nešto trebamo reći.

Naša želja je: Odrasli, poslušajte i vi nas!

Valentina Baron, 6. a

Odrasli, slušajte nas jer svako dijete ima pravo na mišljenje, ljubav, poštovanje, igru, znanje.

Tamara Guslov, 8. c

Odrasli, ne morate uvijek imati pravo i mi vas razumijemo zbog toga. Ali i mi imamo pravo na svoje mišljenje. Budući da mi slušamo vas, i vi slušajte nas jer smo i mi nekad u pravu.

David Prelogović, 8. c

Svako dijete ima svoja prava. Odrasli moraju ta prava poštivati i uvažavati. Odrasli, pomozite nam da ostvarujemo svoja prava!

Dino Jakupec, 8. c

I mi imamo pravo glasa, i mi smo osobe s potrebom za ljubav. Svatko od nas je vrijedan kao i vi. Tražimo malo pažnje. Molimo vas, slušajte nas!

Silvija Glavica, 8. c

Odrasli, slušajte nas, ionako svijet ostaje na nama.

Dorotea Bardek, 8. c

Odrasli, slušajte nas jer i mi možemo biti u pravu, i vi možete nešto od nas naučiti.

Nikola Novak, 8. c

Odrasli, slušajte nas i pružite nam priliku za govor jer i mi vas možemo mnogo toga naučiti.

Sara Stubić, 8. c

Odrasli, slušajte naše probleme i pomognite nam.

David Bijelić, 8. c

Odrasli bi nas trebali saslušati, da im možemo kazati naše probleme, da ih ne zadržavamo za sebe, da im govorimo za naše strahove. Trebali bi nas slušati da zajednički riješimo sve loše što držimo u sebi.

Odrasli, slušajte nas jer i mi imamo probleme, mišljenja i osjećaje i svakim danom sve više i više razmišljamo kao i vi.

Odrasli, slušajte nas, imajte malo više razumijevanja za nas pa ćemo i mi vas poštivati. Dajte nam priliku da se dokažemo.

Odrasli, slušajte nas jer i mi djeca imamo pravo nešto reći. Naša riječ ili rečenica, naši savjeti isto su važni. Mi moramo slušati roditelje, ali i oni nas.

Odrasli nas trebaju slušati kada imamo neki problem ili nešto važno za reći.

Od odraslih očekujemo da budu pošteni kao što smo i mi prema njima.

Želim da me roditelji ne kazne zbog gluposti ili ocjena. Neka ne viču na mene zbog loše ocjene jer ću je ja ispraviti.

Odrasli, nemojte se svađati i budite razumni. Nemojte kažnjavati svoju djecu, probleme rješavajte razgovorom.

Pošto ste vi stariji i zreliji, morate nas razumjeti i voditi pravim putem, poslušati naše brige i zajedno s nama rješavati probleme, dati nam pokoji savjet.

Ja bih poručio odraslima da nas razumiju jer smo u „nezgodnim“ godinama, u pubertetu. Nama treba razgovor, a ne kazne. Svi smo ljudi i svi griješimo, a pogotovo u ovim godinama.

Mislim da bi nas odrasli trebali poslušati jer je i naše mišljenje bitno, jer i mi imamo pravo glasa. Sada kada smo u pubertetu i nismo više djeca, mislim da je bitno da se i naše mišljenje uzme u obzir.

Od odraslih očekujemo da budu puni razumijevanja i da nas ne pokušavaju prisiljavati da ispunjavamo njihove ciljeve, one koje oni  nisu postigli.