Ukupno: 2027941
Priredba „Božić u srcu“ i prodajna izložba Učeničke zadruge Đurđica
Autor: Snježana Mihočka, 22. 12. 2014.

Svakim danom sve više se radujemo i iščekujemo dan rođenja malog Isusa.

Miris okićene jelke, prekrasne jaslice,  radosni smijeh djece, sva ta božićna čarolija i ove je godine ispunila našu školu toplinom i ljepotom. Uoči nadolazećih blagdana učitelji i njihovi učenici uz puno truda i rada pripremili su priredbu „Božić u srcu“za sve roditelje, prijatelje, goste i uzvanike koja se održala u dvorani Doma mladih.

U ljubavi, zajedništvu, druženju i smijehu, učenici su nam svojim nastupima prenijeli dio božićnog ugođaja. Bogat program bio je ispunjen recitacijama, plesom,  pjesmama i igrokazima. Nastupili su učenici viši i nižih razreda, učenici dramsko-recitatorske, biblijsko-dramske, folklorne i ritmičke grupe. Prigodne pjesme otpjevao je zbor učenika viših i nižih razreda.

Osmjeh na licima prisutnih, veselje i zadovoljstvo bili su pokazatelj koliko je dječja iskrenost u ovo blagdansko vrijeme, donijela veselja u srca odraslih.

Uoči priredbe Učenička zadruga Đurđica predstavila je svoje radove u obliku različitih vrsta biljnih čajeva, božićnih ukrasa, čestitki i ostalih  predmeta razne namjene. Predmete su uz puno truda i originalnih ideja izrađivali učenici na božićnim radionicama zajedno sa svojim učiteljima. Svi zainteresirani mogli su uz simboličnu cijenu kupiti željeni proizvod i tako pomoći radu učeničke zadruge.

U nadolazećim blagdanima, kao i u ostatku godine, nemojmo zaboraviti darivati ljubav  jedni drugima. Opraštajmo i u miru i blagoslovu proslavimo Božić!

Azra Magdić