Ukupno: 2028122
Glazbena priča „Kuhar i maestro“
Autor: Snježana Mihočka, 26. 2. 2015.

Radni tjedan u našoj školi započeo je uz vesele zvukove glazbe, a za to su zaslužni glumci glazbene priče „Kuhar i maestro“. Oni su nas posjetili u ponedjeljak, 23. veljače 2015.  te su nam izveli svoju popularnu predstavu s kojom su gostovali u školama diljem Hrvatske.

Predstava je namijenjena učenicima razredne nastave te su na njoj prisustvovali naši učenici nižih razreda sa svojim učiteljicama. Uz autora Marka Požgaja, duhovitu glazbenu priču o instrumentima i kuhanju izvode prof. Berislav Arlavi i prof. Mladen Požgaj. Priča govori o susretu kuhara Jure i maestra Giovannija koji se nadmeću u vještini svojeg zanata. U predstavi se isprepliću humorne dosjetke i obrazovni sadržaji o glazbenim instrumentima koji su učenicima predstavljeni na neposredan i maštovit način. Učenici su imali priliku vidjeti i slušati razna glazbala; gitaru, klavir, blokflautu, obou i bubanj te neke egzotičnije primjerke instrumenata, poput krumhorna. U pozadini šaljivih nesporazuma i situacija, učenici su mogli uživati u ulomcima Mozartovih, Beethovenovih i Chopinovih skladbi. Predstava je dinamično koncipirana te su tijekom cijele izvedbe učenici aktivno sudjelovali ritmiziranim pljeskanjem i pjevanjem.

Završivši izvedbu, glumci su odgovarali na učenička pitanja te su razgovarali o glazbalima koja se pojavljuju u predstavi. U nadi da će njihova glazbena priča pobuditi želju za muziciranjem, glumci su se pozdravili s prisutnima i obećali da će nas opet posjetiti.

Vedrana Vetma