Ukupno: 2028016
RADIONICA ZA NASTAVNIKE OŠ „ĐURO ESTER“ KOPRIVNICA NA TEMU „SAMO SE SRCEM DOBRO VIDI“ - „NAIVOM DO SUSRETA“
Autor: Snježana Mihočka, 23. 8. 2015.

Voditelji radionice: Anita Bakovljanec savjetnica za vjeronauk Varaždinske biskupije, Marijana Ćorić voditeljica županijskog stručnog vijeća vjeroučitelja KC-KŽ županije,      Saša Špoljarić vjeroučitelj u OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica.

Uoči održavanja stručnog skupa za odgojitelje, učitelje i nastavnike pripadnika hrvatske nacionalne manjine, iseljenika i Hrvata u BiH u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje koji će se održati u Đurđevcu od 6. do 10. srpnja 2015. godine održana je probna radionica s temom „Samo se srcem dobro vidi“ - „Naivom do susreta“  s učiteljima  razredne nastave i predmetne nastave OŠ „Đuro Ester“.

Poruka radionice bila je bazirana na tematici umjetničkih djela članova Udruge hlebinskih slikara i kipara naive, koji su svoje radove napravili ekskluzivno za kalendar Varaždinske biskupije 2015. godine, u tehnikama ulja na platnu i ulja na staklu. Glavna tema radionice bila je susret (sa sobom, s drugima i s Bogom) kojeg smo nastojali prikazati uz pomoć slike hodočašća (proštenja).

Budući da smo mi kao učitelji svakodnevno u susretu s djecom, s roditeljima, bakama, djedovima i u kontaktu smo međusobno, uvijek dolazimo jedni drugima u susret, imamo zadatak biti im primjer u kvalitetnom susretu. Kratkim vježbama, koje se mogu koristiti u razredu, u većim i manjim skupinama, na roditeljskim sastancima, na raznim skupovima želimo se približiti jedni drugima, da bi suradnja bila još kvalitetnija. Ono što radionicom želimo postići je upoznati, uz pomoć različitih vježbi i aktivnosti, sebe i nakon toga kroz sebe doći do drugih s kojima se susrećemo ili ćemo se susretati. Nadamo se da će svatko od sudionika pronaći nešto za sebe i za svoj rad u odgojno obrazovnoj instituciji.

Na kraju radionice zahvalili smo nastavnicima na velikom odazivu i ravnateljici Sanji Prelogović na gostoprimstvu.

Saša Špoljarić