Ukupno: 2028060
OŠ „ĐURO ESTER“ U ERASMUS + PROJEKTU
Autor: Snježana Mihočka, 17. 12. 2015.

OŠ „Đuro Ester“ od ove školske godine sudjeluje u Erasmus + projektu naziva Let's Move in a Healthy, Safe and Sustainable Way (skraćeno Let's move!). Kao što sam naziv projekta definira, cilj projekta je motivirati učenike na kretanje na zdrav, siguran i održiv način, odnosno, poticanje učenika da u školu dolaze pješice ili biciklom.

Nositelj projekta je Grad Koprivnica te uključuje nekoliko gradskih škola. Projekt se provodi u četiri europske države – Španjolskoj, Poljskoj, Francuskoj i Hrvatskoj, a traje tri godine, od 01.09.2015. – 31.08.2018. godine.

07. prosinca 2015. godine formirano je Savjetodavno povjerenstvo, kojeg unutar naše škole sačinjavaju ravnateljica škole Sanja Prelogović, Tijana Martić, nastavnica tehničke kulture i Helena Knežević, nastavnica engleskog jezika. Povjerenstvo uključuje i predstavnike Grada Koprivnice, nositelja i koordinatora aktivnosti ovog projekta, Helenu Hećimović i Ivu Svirčić Borštnar.

Učenici naše škole, koji sudjeluju u ovome projektu, provodit će ankete i ucrtavati mape putova do škole, kako bi, kroz nekoliko koraka projekta, definirali tri najsigurnija puta do škole. Osim samostalnog rada učenika škole, uz pomoć i vodstvo svojih nastavnika, učenici će i snimati film o svome radu kako bi ga podijelili s učenicima škola iz ostale tri države koje sudjeluju u projektu. Na taj će način učenici razvijati i svoje jezične kompetencije jer će u videu koristiti engleski jezik.

S obzirom da je dugoročni cilj ovog projekta smanjiti pretilost kod djece, potaknuti ih na zdrav način života, osvijestiti ih o važnosti kretanja i zdrave prehrane, OŠ „Đuro Ester“ spremno se pridružila ovome projektu jer svojim mnogobrojnim akcijama i projektima već godinama podržava njegov glavni cilj, smanjenje pretilosti kod djece te zdrav i aktivan život.

Helena Knežević, prof.