Edukacije učitelja za rad s darovitim učenicima u okviru projekta „Znanje kao dar“
Autor: Snježana Mihočka, 29. 1. 2018.

Prof. dr. sc. Vesna Vlahović Štetić, dekanica Filozofskog fakulteta u Zagrebu i profesorica na Odsjeku za psihologiju, održala je 26. siječnja 2018. godine vrlo zanimljivo predavanje o darovitosti i radu s darovitim učenicima za sve članove Učiteljskog vijeća OŠ“Đuro Ester“.

Njime je započela edukacija učitelja za rad s darovitim učenicima u projektu „Znanje kao dar“  sufinanciranom iz Europskog socijalnog fonda. Nositelj projekta je Grad Koprivnica, a partneri u provođenju su gradske osnovne škole.

Jedan od ciljeva projekta „Znanje kao dar“ usmjeren je na jačanje kapaciteta odgojno-obrazovnih ustanova i razvoj kompetencija učitelja i stručnih suradnika za rad s darovitim učenicima. Za njegovo ostvarenje angažirani su najkompetentniji znanstvenici i stručnjaci.

Prof.dr.sc. Vesna Vlahović Štetić u svom znanstvenom i nastavnom radu bavi se učenjem i poučavanjem matematike te istraživanjima nadarene djece i mladih. Uvodno predavanje namijenjeno svim učiteljima obuhvaćalo je  teorije darovitosti, kognitivne i nekognitivne osobine darovitih, način identifikacije i selekcije te osnovne oblike rada s darovitima u obrazovnom sustavu.

Edukacije se nastavljaju kroz radionice namijenjene nastavnicima i stručnim suradnicima uključenima u projekt „Znanje kao dar“.

Renata Glavica, prof.