DRŽAVNO PRVENSTVO ŠKOLSKIH SPORTSKIH DRUŠTAVA U BADMINTONU, NAJBOLJE OD NAJBOLJIH : ANJA, NIKA, LINDA I ANA
Autor: Snježana Mihočka, 26. 4. 2018.

Završnica Državnog prvenstva u badmintonu  za osnovne škole održana je u Poreču od 22. do 24 travnja 2018. godine. Organizator natjecanja je Hrvatski školski sportski savez, domaćin grad Poreč, a smještaj učenika  bio je u hotelu Delfin. Na završnici prvenstva sudjelovalo je 800 učenika iz 77 škola ,  iz 20 županija.

Učenice naše škole  Anja Matovina , Nika Matovina ,Linda Terzić  i Ana Krupski sudjelovale su među najboljima na natjecanju u badmintonu, koje je održano u Umagu.

Prvo kolo odigrale su sa Kutjevom OŠ Zdenka Turkovića, ŠŠD Vihor  3 : 0 s lakoćom ih pobijedile, zatim sa Zagrebom OŠ Julija Klovića,  ŠŠD  Trešnja, pobijedile su  3:1. U poluzavršnici odigrale su utakmicu sa učenicama iz Dubrovnika,  OŠ Lapad, ŠŠD Petka ,opet s lakoćom i uvjerljivom igrom pobijedile  3 : 0.  Plasirale se u finale gdje su se našle sa učenicama iz  OŠ Novska, ŠŠD Novska iz Novske i pokazale svoju kvalitetnu igru, dugogodišnji rad i ostvarile uvjerljivu pobjedu s rezultatom  3 : 1.

Osvojile su  i najbolje 1. mjesto.

Osim rezultata izuzetno je važno ponašanje učenika na natjecanju, dvorani, hotelu, putovanju, što su naše sportašice uzorno i savjesno odradile.

Sudjelovanje na Završnici Državnog prvenstva veliko je postignuće za svakog učenika. Svojom sposobnošću, znanjem i vještinama doći u mogućnost i sudjelovati među najboljima.  Stoga, drage učenice, mlade sportašice, činjenica da ste bile dio ove uzbudljive sportske priredbe čini vas ponosnima, jačima i spremnijima za vaše daljnje životne korake.

Nika, Anja, Linda i Ana  budite sretne i ponosne!

PRVO  mjesto u državi. Bravo!

Vesna Hižman-Perošić, prof.