« Prosinac 2018 »

Osvojeno srebro i bronca na Olimpijadi čitanja 2018.
Autor: Snježana Mihočka, 10. 9. 2018.

Na Olimpijski dan učenici 4.b razreda primili su srebrne medalje, učenici 4.c razreda brončane medalje, a učenici 4.a razreda priznanja na posebnoj olimpijadi – Olimpijadi čitanja. Organizirala ju je Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ u suradnji s koprivničkim osnovnim školama za učenike trećih razreda koji su tokom ljetnih praznika odlazili u gradsku knjižnicu, posuđivali i čitali zanimljive, poučne i zabavne knjige te se međusobno natjecali.

Svečanosti proglašenja pobjednika Olimpijade čitanja 2018. prisustvovale su zamjenica gradonačelnika Melita Samoborec, pročelnica Ana Mlinarić, ravnateljica Sanja Prelogović, ravnateljica gradske knjižnice Dijana Sabolović-krajina, ravnateljica Gordana Gazdić Buhanec, knjižničarke i učiteljice četvrtih razreda OŠ „Đuro Ester“, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ i OŠ „Braća Radić“.

U ovom natjecanju u čitanju posebno su bili uspješni učenici 4.b razreda koji su po broju pročitanih knjiga osvojili 2. mjesto i okitili se srebrnim medaljama. Vrlo uspješan je bio i naš 4.c razred koji je osvojio 3. mjesto i brončane medalje. Učenici 4.a razreda primili priznanje za sudjelovanje u Olimpijadi čitanja. Olimpijada je potaknula učenike na čitanje iz zadovoljstva, uživanje u čitanju i kvalitetno ispunila njihovo slobodno vrijeme tokom ljeta.

Čestitamo svim učenicima na uspjehu i trudu.

Hvala roditeljima koji su, uz učiteljice Maju Sinjeri, Jasnu Tkalčec, Biserku Knez i knjižničarku Nikolinu Sabolić, podržali ovaj vrijedan projekt.

Zahvaljujemo Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ i njihovim knjižničarima s kojima svake godine surađujemo u zajedničkim programima i aktivnostima za korist naše djece.

Knjižničarka Nikolina Sabolić