Ukupno: 2028211
Vježbamo zajedno svi, mali i veliki
Autor: Snježana Mihočka, 21. 9. 2023.

Svake godine, od 16. do 22. rujna obilježava se Europski tjedan mobilnosti u kojem sudjeluje i naša škola. Svaki razred odabire aktivnost koja mu najbolje odgovara. Tjedan mobilnosti održava se s ciljem unaprjeđenja kvalitete života građana. To je prilika za stvaranje zdravih navika učenika.

Ovogodišnja tema obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti  provodi se pod sloganom „Krećimo se kvalitetnije – štedimo energiju!“. Cilj je potaknuti građane da pješačenjem, bicikliranjem i korištenjem alternativnih transportnih rješenja utječu na smanjenje potrošnje energije, smanjenje zagađenja okoliša, ali i poboljšanje životnih uvjeta i zdravlje.

Učitelji možda ne mogu utjecati na način na koji roditelji dovoze učenike u školu, no možemo utjecati na stvaranje navike redovitog vježbanja učenika u sportskim dvoranama, prirodi, igralištu i sl.

Utorak i srijeda (19. i 20. rujan) za učenike 1.a i 2.a i 2.b razreda bili su izuzetno veseli jer su nam u goste došli učenici smjera fizioterapeutski tehničar iz Srednje škole Koprivnica s nastavnicom Anom Prentašić  i nastavnikom Vladimirom Obranovićem.

Kako bi sve vježbe mogli dobro napraviti valja se prvo zagrijati opće pripremnim vježbama. Nakon zagrijavanja uslijedio je kružni oblik rada s hodanjem, trčanjem, kotrljanjem i kolutanjem na različite načine i svladavanjem jednostavnih  prepreka. Učenicima je bilo zabavno, a kad kod bi negdje zapeli  bili su kraj njih budući fizioterapeuti koji su im pomagali.

Najveseliji dio sata bile su natjecateljske igre u kojima su prvašići pokazali da se nakon dva tjedna nastave znaju razbrojati i stati u dvije kolone.            Nositi loptu i preskakati ljestvice nije jednostavno, no djeca su navijala i bodrila svoju ekipu. Prenošenje lopte držeći je s dvije palice tražilo je visoku razinu koncentracije. Na kraju sata sportski pozdrav i veselje na dječjim licima pokazalo je da ne treba puno da se osjećamo dobro, da budemo aktivni u igri s prijateljima, a na taj način utječemo na vlastito fizičko i mentalno zdravlje.

Učiteljice: Maja Sinjeri  i Petra Štefanec Latin