Ukupno: 2028648
Ovaj tjedan: 1925
Učenici 2.a razreda posjetili Auto-klub Koprivnica
Autor: Snježana Mihočka, 14. 11. 2023.

Učenici 2.a razreda 7. studenoga posjetili su Auto-klubu Koprivnica.

U sklopu projekta Zanimanja Auto-klub smo posjetili na poziv Dunjinog tate, gospodina Tomislava Kelbela, koji radi kao instruktor vožnje. Posjet je bio iznimno poučan i zanimljiv za učenike.

Posjet je započeo predavanjem Siguran put do škole. Podsjetili smo se značenja pojedinih prometnih znakova i ponovili prometna pravila kojih se trebamo pridržavati radi vlastite sigurnosti, ali i sigurnosti drugih sudionika u prometu.

Dalje, učenici su imali priliku sjesti za upravljač i simulirati vožnju pomoću specijalnih simulatora. Ovaj praktični primjer omogućio im je da iskuse različite situacije na cesti, poput zaustavljanja na semaforu ili pravilnog skretanja. Osim toga, instruktor Tomislav podsjetio nas je na važnost pravilnog korišteja sigurnosnih pojaseva i držanja propisane brzine.

Imali smo priliku vidjeti mehaničarsku i vulkanizersku radionu te upoznati i ta zanimanja.

Na kraju posjeta, učenici su imali priliku postaviti pitanja instruktoru i raspravljati o vlastitim iskustvima i nedoumicama. Ovaj posjet podsjetio nas je na odgovorno ponašanje u prometu i podsjetio nas na prometna pravila kojih se moramo pridržavati.

Petra Štefanec Latin

učiteljica razredne nastave