Ukupno: 2028273
Autor: Snježana Mihočka, 8. 12. 2023.

Ova aktivnost imala je posebno značenje iz više razloga. Prijenos tradicijskih recepata s koljena na koljeno čuva kulturnu baštinu. Nadalje, ovo je prilika za prenošenje vrijednosti zajedništva i suradnje. Učenici su učili kako raditi kao tim, dijeleći zadatke i odgovornost.

Naravno, ne treba zaboraviti ni samu radost stvaranja ukusnih kolača. Djeca su uz podršku bake, učiteljice i pomoćnice u nastavi stvarali prava mala remek djeca od tijesta, pekmeza i raznih ukrasa.

Ova aktivnost podsjetila nas je i na važnost obiteljskih veza i prijenos obiteljskih vrijednosti.

Poseban užitak učenicima je bio probati kolače koje su sami pekli. Svi smo bili oduševljeni okusom. Veselimo se novom suradnjom s bakom Anitom.

Petra Štefanec Latin,

učiteljica razredne nastave