Ukupno: 2028462
Na kvizu općeg znanja trijumfirali osmaši!
Autor: Snježana Mihočka, 21. 12. 2023.

Nakon velikog uspjeha prošlogodišnjeg kviza te velikog interesa učenika, ove je školske godine ponovno pokrenut projekt „Međuškolski kviz znanja“. U ponedjeljak, 18. prosinca 2023., održan je školski kviz općeg znanja za učenike od 5. do 8. razreda. Kviz je u našoj školi okupio čak 14 četveročlanih ekipa koje su spremno odgovarale na 46 pitanja iz opće kulture.

Kviz su inicirale nastavnica povijesti i geografije Mirna Kovačić iz OŠ „Đuro Ester“ i Ines Vađunec iz OŠ „Braća Radić“ ujedno i voditeljice projekta. Cilj je bio potaknuti učenike na druženje i kvalitetno provođenje svog vremena te ih uključiti u cjeloživotno učenje i rad na proširivanju svog općeg znanja iz različitih područja života. Prošle školske godine u kviz su se uključile naše četiri gradske škole, dok se ove godine odlučilo proširiti taj krug suradnje pa se pozivu odazvalo čak četrnaest škola iz Koprivničko - križevačke županije. Kviz se sastojao od dva kruga od po 22 pitanja i po 1 glazbenog broja koji su učenici trebali prepoznati. Svi su sudionici bili izuzetno motivirani i zainteresirani te su ostvarili odlične rezultate.

Pobjedu na kvizu osvojila je izvrsna ekipa sastavljena od učenica iz 8.a razreda – Deoksiribonukleinski keksići (Marija Petrović, Gala Knežević, Klara Jakupić i Klara Udovičić). Drugoplasirani su bili učenici 8.b razreda, također izvrsna ekipa Ako valjak ne valja, valja li valjak (Matko Kukec, Luka Rendula, Borna Blažek i Roko Bači).

Sve naše ekipe su odlično predstavile svoju školu što nas čini iznimno ponosnima. Najbolji natjecatelji dobili su prigodne darove sponzora – izdavačke kuće Profil-Klett. Svi učenici počastili su se grickalicama naše Podravke.

Svaka od 14 prijavljenih škola će poslati svoje dvije najbolje plasirane ekipe na veliki međuškolski kviz koji će se u veljači 2024. održati u OŠ "Đuro Ester" Koprivnica. Na kraju kviza saznali smo koje će dvije najbolje ekipe predstavljati našu školu na međuškolskom kvizu.

Mirna Kovačić