Ukupno: 2028340
Održana svečana priredba „Božić u srcu“
Autor: Snježana Mihočka, 24. 12. 2023.

Ususret blagdanima učenici i učitelji OŠ „Đuro Ester“ priredili su svečanu priredbu „Božić u srcu“. Priredba je održana 21. prosinca 2023. u dvorani „Vinko Zember“, gdje su se okupili roditelji, članovi obitelji i prijatelji učenika te uživali u programu punom pjesme, plesa i veselja.

Priredbu je posjetio i gradonačelnik Koprivnice, gospodin Mišel Jakšić koji je svima zaželio radosne blagdane. Ravnateljica Sanja Prelogović izrazila je zadovoljstvo što smo se okupili u našoj dvorani te zahvalila svim učenicima i učiteljima koji su pripremili ovaj svečani događaj.

Svoje blagdanske želje učenici su predstavili scenskim nastupima, recitacijama, igrokazima, pjesmama, plesom i glazbenim izvedbama te tako poslali božićnu poruku mira i veselja povodom rođenja malog Isusa.

U programu su nastupili:

Učenici 3. razreda – pjesma I’m a little teapot, (Mentorica: Mirjana Mihalec)

Vjeronaučna i Biblijsko-dramska grupa – recitacija Reci mi mama, pjesma Tiha noć (Mentorica: časna Donata Gravić)

Dramska grupa 1. razreda – Djed Mraz stiže u naš grad, Ježić ubodežić, Padaj, padaj snježiću i Ide zima (Mentorica: Maja Sinjeri)

Učenici 1.b i Luka Prelog – pjesma Plava uspavanka (Mentorica: Biserka knez)

Božičnu pjesmu na klarinetu odsvirao je Domagoj Podravec (Mentor: Mihael Kivač)

Učenici 2.a i 2.b razreda – pjesme: Visom leteć ptice male, Zlatnih krila (Mentor: Leo Sačer), Mali bubnjar (Mentorica: Petra Štefanec Latin), Okitimo grančice i prosinac (Mentorica: Nadica Čolak)

Učenici 3.b razreda – Plesna grupa i pjesma We wish you a merry Christmas (Mentorica Dijana Veh)

Učenici 3.a razreda – pjesma Sretna nova (Mentorica: Nina Galinec)

Mali zbor – Snješko Bijelić, Radujte se narodi (Mentor: Mihael Kivač)

Školski folklor – Predstavljanje božićnim običajima Podravine (Mentorica: Petra Belaj)

Učenici 4.b razreda – pjesma Vratite nam malog Isusa (Mentorica: Jasna Tolnaj)

Maša Kresojević – Stope u snijegu (Mentorica: Sanja Kapusta)

Eva Krajina – Dugo u noć u zimsku bijelu noć (Mentorica: Sanja Kapusta)

Učenici 5.a razreda – U to vrijeme godišta, Radujte se narodi (Mentor: Leo Sačer)

Učenici 4.a razreda –  Betlehemski pastiri, Božična noć, Božić je, plesna točka Zumba kids (Mentorica: Slađana Ninković)

Učenici produženog boravka – pjesma Zvončići, zvončići (Mentorice: Ines Jocić Baruškin, Petra Huđ i Antonella Fučkar)

4.a i b razred – recitacije o Božiću i pjesma Kling Glockchen (Mentorica: Sonja Schuster)

Učenice 8.a i 8.b razreda – Ples u duetu, pjesma Snowman

Veliki zbor – pjesme Last Christmas, Jingle Bell Rock (Mentor: Mihael Kivač)

Eva Krajina i Marko Bešvir vodili su program.

Uz svečani program Učenička zadruga Đurđica izložila je svoje proizvode koje su izradili učenici i učitelji. Na štandu naše zadruge mogli su se kupiti ručni radovi, uporabni i ukrasni predmeti, nakit, biljni čajevi i mirisna lavanda.

Radostan Božić i sretnu Novu godinu

(cijelu novu godinu, ali i njen prvi dan) želim

i sljedećoj se priredbi veselim!

Maša Kresojević, 6.a

Novinarska grupa