Ukupno: 2028599
Učenici naše škole uspješni na međuopćinskoj Smotri LiDraNo
Autor: Snježana Mihočka, 14. 2. 2024.

Na međuopćinskoj Smotri literarnog, damsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva, koja je održana u četvrtak 9. veljače 2024., učenici OŠ „Đuro Ester“ ponovno su postigli uspjeh u svim kategorijama. Domaćin Smotre bila je OŠ „Fran Koncelak“ Drnje.

Na županijsku razinu Smotre LiDraNo upućeni su:

1. Laura Čer – samostalni scenski nastup Na putu do škole, mentorica Maja Sinjeri
  2. Maša Kresojević - literarni rad Keksograd ili kako napisati dobru priču, mentorica Nikolina Sabolić
  3. Marija Petrović - novinarski rad Oblak nije uvijek zelen, mentorica Nikolina Sabolić
  4. Ema Varga i Hana Mihaljević - radioigra Figaro, mentor Mihael Kivač
  5. Gala Knežević – digitalni školski list Leteći razred (predstavnica), mentorica Nikolina Sabolić.

Na međuopćinskoj Smotri LiDraNo sa svojim su literarnim radovima sudjelovale i učenice Iva Kljaić te Azra Ćostović pod mentorstvom Sanje Antolić.

Samostalnim novinarskim radom predstavila se i Franka Kolar, dok  je učenik Noa Pozder nastupio monologom iz knjige Gregov dnevnik, uz mentorstvo Nikoline Sabolić.

Na Smotri u Drnju zapaženi i pohvaljeni nastup postigli su učenici Dramske grupe 1. razreda pod vodstvom učiteljice Maje Sinjeri, a predstavili su se dramsko-scenskom igrom Mrav dobra srca u kojoj su glumili: Laura Čer, Hana Đurec, Erik Crikvenec, Ema Kovačić, Paola Večenaj, Lana Prosenjak, Anđela Prentašić, Ivona Posavec, Adrian Grabrovec, Maša Crikvenec.

Učenicima želimo uspješno sudjelovanje na županijskoj Smotri koja će se održati 1. ožujka 2024. u Đurđevcu.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.

knjižničarka mentorica