Ukupno: 2028800
Ovaj tjedan: 2077
Županijska smotra LiDraNo – učenici naše škole predloženi za državnu Smotru
Autor: Snježana Mihočka, 8. 3. 2024.

Učenici OŠ „Đuro Ester“ i ove su godine osvojili prva mjesta u svim kategorijama Županijske smotre LiDraNo te su predloženi za sudjelovanje na državnoj Smotri. Na Županijskoj smotri sudjelovali su naši učenici Laura Čer, Ema Varga, Hana Mihaljević, Maša Kresojević, Marija Petrović i Gala Knežević.

Županijska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskoga stvaralaštva održana je 1. ožujka 2024. u Domu kulture u Đurđevcu. Domaćin Smotre bila je Strukovna škola Đurđevac.

Laura Čer, 1.a nastupila je samostalnim scenskim nastupom – monologom pod nazivom Na putu do škole. Pripremila ju je mentorica Maja Sinjeri.

Maša Kresojević, 6.a napisala je literarni rad Keksograd ili kako napisati dobru priču, pod mentorstvom Nikoline Sabolić.

Ema Varga i Hana Mihaljević predstavljale su radioigru Figaro, mačak koji je hrkao.  Ema je dramatizirala tekst, a Hana je radila na montaži i snimanju. Radioigra je nastala pod vodstvom mentora Mihaela Kivača, učitelja glazbene kulture i Maje Sinjeri, voditeljice Dramska grupe 1. razreda. U radioigri glume prvašići: Laura Čer, Petra Kišiček, Anđela Prentašić, Paola Večenaj i Fran Šimota.

Marija Petrović 8.a napisala je samostalni novinarski rad – tematski članak pod nazivom Oblak nije uvijek zelen, uz mentorstvo knjižničarke Nikoline Sabolić.

Gala Knežević 8.a  je sudjelovala kao glavna urednica digitalnog školskog lista Leteći razred (http://letecirazred.eu/). List su predstavljali i učenici Novinarske grupe: David Mesarić, Marija Petrović,  Eva Krajina, Maša Kresojević i Ela Nekić.

Voditeljica Novinarske grupe je Nikolina Sabolić.

Čestitamo učenicima na prijedlogu za državni LiDraNo. Vjerujemo da će netko od naših učenika i mentora biti pozvan na državnu Smotru te mu želimo uspješno sudjelovanje, stjecanje novih spoznaja i iskustava, a prije svega, pozitivnih dojmova i motivacije za daljnje stvaranje.

Ela Nekić, 7.a