Ukupno: 2029229
Marija Petrović, Maša Kresojević i Laura Čer idu na državnu Smotru LiDraNo
Autor: Snježana Mihočka, 15. 4. 2024.

Na državnoj Smotri LiDraNo 2024. sudjelovat će čak tri učenice naše škole. Učenica Laura Čer nastupit će monologom, a pridružuju joj se Maša Kresojević literarnim radom te Marija Petrović novinarskim radom.

Državna Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva održat će se od 22. do 24. travnja 2024. u Vinkovcima.

Laura Čer, naša malena glumica iz 1.a razreda, predstavit će se u kategoriji samostalnih scenskih nastupa izvedbom monologa Na putu do škole. Laura se ističe vještinom scenskog nastupa, stoga vjerujemo da je ovo tek početak njezinih uspjeha.

Na državnu Smotru LiDraNo Lauru će pratiti mentorica učiteljica Maja Sinjeri, koja ju je iskusnom i vještom rukom vodila i pripremala za ovaj veliki uspjeh.

Maša Kresojević iz 6.a razreda već je dobro poznata kao učenica kojoj je pisanje priča prava specijalnost i ovo će joj biti treće sudjelovanje na državnoj smotri LiDraNo (a tek je šestašica!), ali ujedno i prvo sudjelovanje uživo (jer su se njezine ranije smotre održavale online, pa nisu mogle pružiti istinski doživljaj). Maša će sudjelovati u kategoriji literarnog stvaralaštva jer je i ovog puta napisala izvrsnu priču naslova Keksograd ili kako napisati dobru priču, u kojoj je čak i dala recept kako pisati priče.

Marija Petrović iz 8.a razreda, naša vrijedna predsjednica Vijeća učenika koja razmišlja puno više i dalje od „danas i ovdje“, svojim je zalaganjima zaista zaslužila biti dio ove Smotre, što je velika čast. Marija će se predstaviti u kategoriji samostalnih novinarskih radova tematskim člankom pod naslovom Oblak nije uvijek zelen, koji problematizira ekološku temu digitalnog zagađenja emisijom CO2, analizirajući kako naš digitalni život opterećuje okoliš.

Mašu Kresojević i Mariju Petrović pripremila je mentorica Nikolina Sabolić, školska knjižničarka.

Učenicama želimo uspješno sudjelovanje na državnoj Smotri, puno lijepih iskustava i druženja!

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.

knjižničarka mentorica