Udžbenici 2024./25.

« Srpanj 2024 »

Ukupno: 2065657
Faro Art festival 2024.
Autor: Snježana Mihočka, 21. 6. 2024.

Faro Art festival 2024. objavljuje nagrađene likovne radove djece iz Hrvatske i inozemstva. 1. likovni natječaj  je bio otvoren od 20. svibnja do 20. lipnja 2024. Žiriranje je bilo 22. lipnja 2024. u Križevcima. Proglašenje pobjednika ,svečana dodjela nagrada i izložba najuspješnijih uradaka je 14. rujna 2024. na 6. Faro Art Festivalu.

Likovni natječaj „Izvor moje sreće“ raspisan je u sklopu Faro art festivala pod pokroviteljstvom Grada Križevci i Udruge Ekonomije zajedništva, Pokreta Fokolara i Muzeja u školi – Baština i kultura mira  OŠ Zadarski otoci Zadar.

Marapoli Faro domaćin je Faro art festivala, koji će se ove godine održat od 13. do 15. rujna 2024. Riječ je o međunarodnom, međugeneracijskom i interaktivnom festivalu na kome se učesnici kroz niz radionica mogu kreativno i maštovito izraziti. Međunarodni Faro art festival održava se u duhu neprolaznosti, ljepote i empatije te u skladu s time nudi kreativno umjetničke radionice glume, poezije, fotografije, filmsku radionicu, radionicu slikanja, kreativno modelarstvo za djecu, glazbene, ekološke i ostale tematske radionice…

Centar Mariapoli  je mjesto prihvaćanja koje promiče projekte, koje povezuju vrijednosti kao što su zajedništvo, dijalog, bratstvo. Izraženo je to već u samom ambijentu i logistici gradića.

Likovni natječaj je organiziran za djecu vrtićke dobi, učenike osnovne škole od 1. do 8. razreda, te učenike srednjih škola.

Tema likovnog natječaja: IZVOR  MOJE SREĆE

Cilj likovnog natječaja: U likovnom izrazu viđenjem djeteta izraziti doživljaj izvorišta sreće potaknuto mirom, pronaći izvore u nama i u dječjem okruženju, širiti prostor srca za dobro, njegovanje sreće u osobnosti djece, formiranje pozitivne slike o sebi i  svijetu, odgajanje navika za pozitivnu percepciju svijeta, djelovanja za dobro i odgoj za slobodu s odgovornošću.

Ukupno su prispjela 254 rada pod vodstvom 31 mentora.

Na natječaju je sudjelovalo 20 odgojno-obrazovnih ustanova:

Prispjele radove  vrednovalo je stručno prosudbeno povjerenstvo u sastavu:

• dr.sc. Kata s. Amabilis Jurić, članica religijske pedagogije i katehetike Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,
  • grafički urednik akademski slikar- grafičar prof. Zdravko Tišljar
  • arhitekt Florijan Škunca
  • akademski kipar prof. likovne kulture Igor Brkić, ravnatelj OŠ Vladimir Nazor, Križevci

Stručno prosudbeno povjerenstvo za izbor radova među autorima prijavljenim na javni natječaj odabralo je radove po kriteriju teme, izvrsnosti i u skladu s propozicijama. Nakon pomnog pregleda i pažljivog odabira povjerenstvo je proglasilo pobjednike natječaja.

NAGRAĐENI RADOVI

Kategorija viši razredi OŠ

1.mjesto

Leona Hrenić 6.r,

Mentor: Mario Dimić, OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica

Stručni žiri jednoglasno je odlučio da rad učenice Leone Hrenić 6.r,

OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica, pod mentorstvom Maria Dimića proglase NAJBOLJIM.

Leona Hrenić 6.r OŠ "Đuro Ester" Koprivnica, pod mentorstvom prof. Maria Dimića. Najuspješniji rad likovnog natječaja "Izvor moje sreće".