Ukupno: 2027890
Županijsko stručno vijeće nastavnika glazbene kulture
Autor: Snježana Mihočka, 16. 1. 2013.

Županijsko stručno vijeće nastavnika glazbene kulture održano je u našoj školi 6. prosinca 2012.  s početkom u 14:30h.

Dnevni red:

1. Pozadinska glazba u nastavi, Mihael Kivač

2. Hrvatska kulturna baština, Irena Mihalec

3. Razno.

Ovo vijeće nastavnika glazbene kulture sastalo se prvi put u novijoj povijesti škole. Sudionici su srdačno dočekani na ulazu škole kojeg su priredili „Sv. Nikola“ i „anđeo“.

Vijeće je održano u novo obnovljenoj učionici glazbene kulture za koju su članovi vijeća izjavili da je jedna od najopremljenijih u Koprivničko-križevačkoj županiji. Također su komentirali ukrašenost i ljepotu hodnika.

Samo vijeće je proteklo u ugodnom ozračju uz pozdravnu poruku zamjenice ravnateljice nastavnice hrvatskog jezika Ane Matijević.

Temu koju sam prezentirao,  vijeće je jako dobro prihvatilo zbog tog jer nije usko vezana za predmet glazbena kultura već je prezentirana tako da može poslužiti i svim školskim aktivima. Prema tome podijelio sam prezentaciju vijeću koja će im poslužiti na školskim aktivima i pritom nastavnicima glazbene klture dati priliku da i oni aktivno sudjeluju i radu školskih aktiva.

Inače, tu temu zaposlenici OŠ „Đuro Ester“ imali su prilike čuti na jednom od prijašnih školskih aktiva predmetne nastave.

Hrvatsku kulturnu baštinu nam je prezentirala Irena Mihalec iz ministarstva kulture tj. odsjeka za folkloristiku. Upoznati smo sa uvrštenim kulturnim dobrima u organizaciju UNESCO te sa samim postupkom natječaja.

Na kraju je riječ imala voditeljica županijskog stručnog vijeća Sandra Poštić vezano za nadolazeće aktivnosti rada vijeća.

Mihael Kivač, prof.