Ukupno: 2028038
NATJEČAJ „Hrvatska – 28. EU članica”
Autor: Snježana Mihočka, 26. 5. 2013.

Povodom skorog pristupanja Hrvatske Europskoj uniji, Delegacija EU-a u RH raspisuje natječaj pod nazivom “Hrvatska – 28. članica EU-a”.

Cilj natječaja je podizanje svijesti o pitanjima koja se tiču EU-a te obilježavanje pristupanja Hrvatske Europskoj uniji, planiranom za 1. srpnja 2013.

Učenici 5.d razreda su odlučili sudjelovati u navedenom natječaju.

Iscrtali smo granice  te zemlje članice EU obojali plavom bojom, a Hrvatsku smo obojali tamnije plavom bojom da se istakne kao nova članica Europske unije.

Dogovorili smo da ćemo unutar granica pojedine zemlje staviti nacionalnu zastavu da na taj način zainteresiramo učenike koji će kartu gledati da istraže o kojoj je zemlji riječ i na taj način nauče nacionalne zastave zemalja ukoliko ih ne prepoznaju.

Učenici su navodili različite primjere na koji način bi dalje oblikovali kartu te nam se posebno svidjela  ideja jedne učenice te smo odlučili da kartu izradimo kako je ona predložila. To znači da je svaki učenik, a neki učenici su dobili i više zemalja članica Europske unije za istražiti, na internetu ili u enciklopedijama istražio poznate znanstvenike iz područja biologije, kemije, fizike, matematike.

Nakon istraživanja zajedno smo dogovorili koje ćemo znanstvenike predstaviti kao nacionalne znanstvenike na našoj karti te smo na kartu osim slike znanstvenika naveli i njegovo ime te područje rada.

Ana-Marija Bobovčan, prof.