Ukupno: 2027885
1. dan u Plymouthu - Blog nastavnice Tomislave Kraljić
Autor: Mirjana Mihalec, 12. 9. 2017.

11.9.2017. Prvi je dan moje mobilnosti u Plymouth u sklopu Erasmus+ projekta „Going the extra mile“. Sudionici tečaja okupili su se u prostorijama organizacije Amber Initiatives. To je organizacija s uspješnim dugotrajnim iskustvom u neformalnom obrazovanju. Glavna područja njenog djelovanja su informiranje i savjetovanje radnika migranata, pripremanje projekata za obrazovanje mladih i odraslih, fokusiraju se na građanski odgoj, motivaciju aktivno građanstvo te osobni razvoj djece, mladih ljudi i odraslih s nepovoljnim životnim prilikama.

Direktorica tečaja Svetlana i volonterke Maria i Anna potrudile su se da zajednički rad započne u ugodnoj i opuštenoj atmosferi. Ostali sudionici tečaja dolaze iz Španjolske, Finske i Italije, a rade u osnovnim i srednjim školama te u centru edukacije odraslih. Radni jezik tečaja je engleski.

Nakon međusobnog upoznavanja odslušali smo uvodni dio predavanja „ Exploring the meaning of prejudice„ koje je održao direktor i osnivač organizacije, gosp. Rupert Blomfield. Iako tek uvodno predavanje, sudionici su aktivno raspravljali o temama predrasuda, diskriminacije, stereotipa i rasizma. Gledali smo video materijale na temu predrasuda i diskriminacije i razmijenili svoja profesionalna iskustva.

Nakon predavanja, organizatori su nas odveli na malu pješačku turu upoznavanja užeg dijela Plymoutha. Vidjeli smo: Val makova (by Paul Cummings and Tom Piper), skulpturu žarko crvenih makova koja je napravljena u spomen na 7300 muškaraca i žena koji su nastradali u 1.svjetskom ratu i nemaju svoj grob;

mjesto u luci s kojeg se brod Mayflower otisnuo u novi svijet;

kuće iz 16. stoljeća i najstariju pekaru na svijetu koja još uvijek radi.

Tomislava Kraljić, nastavnica engleskog i francuskog

Informacije navedene u članku odražavaju isključivo stajalište autora. Europska komisija nije odgovorna za uporabu informacija koje su u članku navedene.