Ukupno: 2028916
Državna natjecanja
Državno natjecanje Sigurno u prometu 2015.
Autor: Snježana Mihočka, 25. 5. 2015.

Ovogodišnje Državno natjecanje Sigurno u prometu održano je od 19.- 22.05. 2015. u Zadru. Našu županiju  predstavljali su učenici Sara Božić i Borna Kovačić, učenici petih razreda.

Natjecanje se sastojalo od dva dijela : provjere znanja u poznavanju prometnih pravila i propisa na računalu i praktičnog dijela, gdje su učenici vožnjom bicikla savladavali razne prepreke na poligonu.

Ekipno smo kao Županija zauzeli peto mjesto, dok je pojedinačno  učenik Borna Kovačić zauzeo je 11 , a Sara Božić 35. mjesto.

Putovali smo organiziranim prijevozom iz Koprivnice, sa još par županija.

Krenuli smo u utorak 19. 5. 2015 u 9. sati iz Koprivnice.

U Zadar smo stigli navečer u 17. sati.

Nakon smještaja u apartmansko naselje u Zatonu slijedilo je otvorenje Državnog natjecanja Sigurno u prometu.

Natjecanje je otvorio Nenad Zuber ispred HAK i savjetnik tehničke kulture Eugen Ban, koji su nam objasnili pojedinosti vezane za natjecanje.

Učenici su dobili prikladne poklone: ruksake, majice, kape i kacige.

Nakon toga slijedila je večera te slobodno vrijeme za upoznavanje mjesta.

U srijedu 20.5. nakon doručka autobusima smo otišli do OŠ Zadarski otoci , gdje su učenici pisali test iz poznavanja prometnih pravila i propisa na računalima.

Mentori su u isto vrijeme imali edukaciju s temom Korištenje sigurnosnog pojasa. Mentori i učenici nakon testa imali su prilike isprobati simulator vožnje, te prevrtanje automobila.

Nakon toga slijedio je povratak u Zaton na ručak i odlazak u Nin.

U Ninu su učenici i mentori uz stručnu pratnju obišli Ninsku solanu, grad Nin , te smo posjetili zabavni park u kojem su učenici isprobali i vožnju kartinga.

Autobusima smo se vratili na večeru u Zaton, te slobodno vrijeme prije spavanja.

U četvrtak smo opet poslije doručka išli u školu zadarski otoci gdje je slijedila prozivka natjecatelja prema županijama, te kratki program koji su nam priredili domaćini.

Poslije toga učenici su pristupili praktičnom dijelu natjecanja.

Imali su poligon podijeljen na tri dijela s prikladnim preprekama koje su trebali savladati i dodatno virtualno vježbalište.

Nakon završetka natjecanja opet povratak na ručak u Zaton, te slobodno vrijeme do 18 sati kada je slijedilo proglašenje rezultata.

Nakon proglašenja odlazak na večeru i pakiranje stvari.

Ujutro 22.5 u 9 sati krenuli smo prema Koprivnicu uz usputna zaustavljanja.

Čestitke učenicima na dobrim rezultatima.

Mentorica : Tijana Martić,prof.