Ukupno: 2027987
Natječaj za pomoćnika u nastavi
Autor: Đurđica Lucek, 5. 1. 2016.

Temeljem  čl. 107. st. 2. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi – pročišćeni tekst  („NN“ 126/12.) i čl. 98. Statuta Osnovne škole “Đuro Ester” Koprivnica, Javnog poziva gradonačelnice Grada Koprivnice KLASA JAVNI POZIV

za prijavu kandidata za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi u

Osnovnoj školi “Đuro Ester” Koprivnica

I.

OPĆI PODATCI

· Broj traženih osoba: 1

· Mjesto rada: Osnovna škola „Đuro Ester“, Trg slobode 5, Koprivnica

:URBROJ: od 1. rujna 2015. godine  i projekta „ODJEK – Odrastanje u jednakosti, Koprivnica“ (u daljnjem tekstu: „Projekt“) ravnateljica Osnovne škole “Đuro Ester” Koprivnica dana 5.1.2016. godine raspisuje

· Radno vrijeme: nepuno  radno vrijeme

· Prijevoz na rad: ovisno o udaljenosti mjesta stanovanja, maksimalno 400,00 kn mjesečno

· Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme, do 5 mjeseci

II.

UVJETI

· najmanje završeno srednjoškolsko obrazovanje i

· nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ 87/08, 86/09, 92/10,105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12,  94/13 i 152/14).

Prednost će imati sljedeći kandidati pod uvjetima:

· iskustvo u radu na poslovima pomoćnika u nastavi i

· iskustvo u neposrednom radu i/ili provođenju vremena s djecom s teškoćama u razvoju.

III.

OPIS POSLOVA

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružanje neposredne potpore učenicima s teškoćama u razvoju tijekom odgojno – obrazovnog procesa prema izrađenom individualnom programu rada u skladu s potrebama svakog pojedinog učenika s teškoćama u razvoju.

IV.

Odabir kandidata koji će obavljati poslove pomoćnika u nastavi izvršit će Stručno povjerenstvo imenovano od strane Grada Koprivnice kao prijavitelja Projekta, u sastavu od 5 članova, i to 4 predstavnika odgojno – obrazovnih ustanova partnera u Projektu i 1 predstavnika Grada Koprivnice.

V.

S odabranim kandidatima, odgojno – obrazovne ustanove partneri u Projektu, sklopit će ugovor o radu na određeno vrijeme kojim će se definirati zadaće pomoćnika, trajanje, kao i međusobna prava, obveze i odgovornosti. Po sklapanju ugovora o radu, kandidati će biti upućeni na zdravstveni pregled za osobe koje obavljaju poslove u školama troškove kojeg će snositi Grad Koprivnica.

VI.

Uz prijavu na Javni poziv, kandidati za pomoćnike dužni su navesti svoje osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona i e-mail adresu) te dostaviti sve priloge kako slijedi:

životopis,
motivacijsko pismo,
dokaz o stručnoj spremi (neovjerena preslika),
dokaz o hrvatskom državljanstvu (neovjerena preslika osobne iskaznice ili domovnice),
dokaz o prebivalištu (neovjerena preslika osobne iskaznice),
dokaz nadležnog suda o nekažnjavanju (neovjerena preslika uvjerenja o nekažnjavanju – ne starije od 6 mjeseca).

Grad Koprivnica zadržava pravo uvida u originale dokumenata.

VII.

Prijave se podnose preporučeno poštom ili predaju osobno u zatvorenoj omotnici na sljedeću adresu: Grad Koprivnica, Upravni odjel za društvene djelatnosti, Zrinski trg 1, 48 000 Koprivnica, s napomenom „Prijava za pomoćnike u nastavi“.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave Javnog poziva.

Ovaj Javni poziv objavit će se na web stranici Grada Koprivnice, partnera u Projektu i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, a svaka odgojno - obrazovna ustanova otvorit će Prijavu potrebe za radnikom pri Hrvatskom zavodu za zapošljavanje s tekstom koji je vidljiv iz ovog Javnog poziva i sukladno broju potrebnih pomoćnika po školama.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati kao nprijave kandidata koji su konkurirali tijekom prvog raspisanog Javnog poziva u okviru projekta “ODJEK – Odrastanje u jednakosti, Koprivnica), a koji su na psihološkom testiranju dobili ocjenu “manje se preporuča” ili “ne preporuča se” o čemu postoji dokaz u spisu predmeta poharnjom u prostorijama Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Koprivnice,

S kandidatima čije su prijave potpune i pravodobne provest će se psihološko testiranje i održati intervju. U slučaju da se kandidat ne odazove pozivu na testiranje i intervju, smatrat će se da je odustao od prijave.

Pojmovi koji se koriste u ovom Javnom pozivu, a imaju rodno značenje, bez obzira na to koriste li se u ženskom ili muškom rodu, obuhvaćaju na jednak način ženski i muški rod.

KLASA:110-01/16-01/001

URBROJ: 2137-31/16-01-1