Ukupno: 2026528
Natječaj za pomoćnika u nastavi
Autor: Snježana Mihočka, 1. 8. 2016.

Republika Hrvatska
Koprivničko-križevačka županija
          GRAD KOPRIVNICA
OSNOVNA ŠKOLA „ĐURO ESTER“

KLASA:110-01/16-01/004
URBROJ:2137-31/16-01-1

JAVNI POZIV
za prijavu kandidata za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi u Osnovnoj školi „Đuro Ester“ Koprivnica  (partneru u projektu „ODJEK II– Odrastanje u jednakosti, Koprivnica“)

I.
 OPĆI PODATCI

• Broj traženih osoba: prema broju prihvatljive djece navedene u obavijesti Grada od 29. lipnja 2016. godine Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica traži sedam pomoćnika u nastavi.
• Mjesto rada: Osnovna škola „Đuro Ester“, Trg slobode 5, Koprivnica šest pomoćnika i PŠ Vinica, Vinica 46, Koprivnica jednog pomagača u nastavi.
• Radno vrijeme: nepuno radno vrijeme
• Prijevoz na rad: ovisno o udaljenosti mjesta stanovanja, maksimalno 400,00 kn mjesečno
• Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme, do 10 mjeseci

II.
UVJETI

• najmanje završeno srednjoškolsko obrazovanje,
• nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ 87/08, 86/09, 92/10,105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12,  94/13 i 152/14).
Pod istim uvjetima prednost će imati kandidati koji imaju iskustvo u radu na poslovima pomoćnika u nastavi.

III.
OPIS POSLOVA

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružanje neposredne potpore učenicima s teškoćama u razvoju tijekom odgojno – obrazovnog procesa prema izrađenom individualnom programu rada u skladu s potrebama svakog pojedinog učenika s teškoćama u razvoju.

IV.

Odabir kandidata koji će obavljati poslove pomoćnika u nastavi izvršit će Stručno povjerenstvo imenovano od strane ravnateljice Osnovne škole „Đuro Ester“ Koprivnica, u sastavu od 3 člana, stručnih djelatnika škole.

V.

S odabranim kandidatima, Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica, sklopit će ugovor o radu na određeno vrijeme kojim će se definirati zadaće pomoćnika, trajanje, kao i međusobna prava, obveze i odgovornosti. Po sklapanju ugovora o radu, kandidati će biti upućeni na zdravstveni pregled za osobe koje obavljaju poslove u školama troškove kojeg će snositi prijavitelj projekta „Odrastanje u jednakosti, Koprivnica, ODJEK II“, odnosno Grad Koprivnica iz sredstava odobrenih za tu namjenu u okviru projekta.

VI.

Uz prijavu na Javni poziv, kandidati za pomoćnike dužni su navesti svoje osobne podatke (ime i prezime, datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja, broj telefona i e-mail adresu), sve za potrebe provođenja postupka,  te dostaviti sve priloge kako slijedi:
•    životopis,
•    motivacijsko pismo,
•    dokaz o stručnoj spremi (neovjerena preslika svjedodžbe/diplome),
•    dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika osobne iskaznice, a ako je kandidat nema može priložiti i presliku domovnice),
•    uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od 6 mjeseci),
•    potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje odnosno elektronički zapis.

Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica zadržava pravo uvida u originale dokumenata.

VII.

Prijave se podnose preporučeno poštom ili predaju osobno u zatvorenoj omotnici na sljedeću adresu: Osnovna škola „Đuro Ester“, Trg slobode 5, 48000 Koprivnica s naznakom„Prijava za pomoćnike u nastavi“.
Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave Javnog poziva.
Ovaj Javni poziv objavit će se na web stranici Osnovne škole „Đuro Ester“ Koprivnica  i Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

S kandidatima čije su prijave potpune i pravodobne provest će se intervju. U slučaju da se kandidat ne odazove pozivu na intervju, smatrat će se da je odustao od prijave.

Pojmovi koji se koriste u ovom Javnom pozivu, a imaju rodno značenje, bez obzira na to koriste li se u ženskom ili muškom rodu, obuhvaćaju na jednak način ženski i muški rod.

Ravnateljica:
mr. Sanja Prelogović, v.r.

Priloženi dokumenti:
Natjecaj_za_pomagace_2016..docx (17.37 KB)