Ukupno: 2027228
Događanja u knjižnici

Druženje s vršnjacima iz Ptuja u projektu Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja
Autor: Snježana Mihočka, 6. 6. 2016.

Budući da zajednički provodimo projekt Čitanje ne poznaje granice/ Branje ne pozna meja, naš 5. d razred družio se s učenicima 5. b razreda Osnovne škole Olge Meglič iz Ptuja. Susret je upriličen povodom Dana naše škole „Đuro Ester“ u školskoj knjižnici. Učenici iz Slovenije stigli su u pratnji njihove ravnateljice Helene Ocvirk, knjižničarke Alenke Kandrič i učiteljice likovne umjetnosti Lee Kralj.

Naši vršnjaci iz Olgice prezentirali su nam svoj rad na projektu tijekom školske godine pod vodstvom knjižničarke Alenke Kandrič. Istraživali su naš grad Koprivnicu te izradili dva plakata. Putem ppt prezentacije prezentirali su sadržaj knjige Čudnovate zgode šegrta Hlapića koju su čitali te prikazali život i stvaralaštvo autorice Ivane Brlić-Mažuranić. Posebno nas se dojmio literarni rad učenice Vite Lazić koja je radnju cijelog romana prepjevala u formu pjesme. Na poklon smo dobili straničnike ukrašene likovnim ilustracijama našeg junaka Hlapića. Nakon toga zajednički smo izrađivali prigodne straničnike koje smo ukrasili mudrim mislima o knjigama i čitanju na hrvatskom i slovenskom jeziku, ukrasnim trakicama i sličicama. Straničnike smo poklonili učenicima iz Olge Meglič da ih ponesu u svoju školu kao uspomenu na današnji susret. Također smo im podijelili sitne poklončiće, proizvode naše učeničke zadruge Đurđica.
Nakon radionice u knjižnici Mali turistički vodiči naše škole poveli su ih u razgledavanje centra grada Koprivnice. Slovenski učenici prisustvovali su i našoj školskoj priredbi povodom Dana škole na kojoj su nastupili s dvije pjesme. Učenice Zaja i Naja otpjevale su nam Kekečevo pesem i Zbudi se dobri princ.
Bilo je to jako zanimljivo i zabavno druženje, a ponovit ćemo ga u Sloveniji pri posjeti njihovoj školi gdje ćemo predstaviti vlastite radove na projektu i dojmove o knjizi „Družina Sinjega galeba“ slovenskog autora Tone Seliškara koju smo čitali.

Pogledajte fotogaleriju.

Leona Premužić, 5. d