« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038980
I snjegovići imaju svoj dan
Autor: Snježana Mihočka, 24. 1. 2023.

Svjetski dan snjegovića obilježava se 18. siječnja, a znate li zašto?

Brojka 18 podsjeća na metlu i snjegovića te se tog dana prisjećamo lika kojeg sva djeca vole.

U produženom boravku u skupini 2. i 4. razreda napravili smo nekoliko aktivnosti i posvetili dan snjegoviću. Započeli smo s olujom ideja. Čega se sve sjetiš kad netko spomene riječ „zima“? Bilo je tu mnogo riječi poput: hladnoća, pahuljice, grudanje i nekih zanimljivih poput smrt kukcima, ali među njima svima našao se i snjegović.

Zajednički smo čitali priču Bajka o snjegovićima Kašmira Huseinovića. To je jedna priča o djeci koja su uništila sve snjegoviće i pozvala tugu u grad. Razorila su sve snjegoviće koje su drugi stvorili. Međutim, jedna je sestra svom bratu dala svoju omiljenu igračku i tim prekrasnim činom svjetlost se vratila u grad. Nakon čitanja i analize priče, ispunjavali smo mapu o priči u obliku snjegovića. Slijedila je druga aktivnosti. Gledali smo i kratki animirani film Lily and the Snowman o prijateljstvu između djevojčice Lily i snjegovića. Iz filma smo naučili da s godinama starimo i imamo sve više obaveza, ali to nas ne smije spriječiti se trudimo oko ljudi koje volimo. Rješavali smo nastavni listić o filmu i naposljetku je svatko napravio svog snjegovića. Svaki snjegović je bio drukčiji, ovisno o tome koliko ima slova u imenu svakog učenika. Svatko ga je ukrasio po želji.

Prvi snijeg u našem zavičaju pao je prije nekoliko dana, ali se nažalost nije zadržao na tlu. Nismo mogli napraviti pravog snjegovića u dvorištu naše škole, ali smo zato ukrasili učionicu snjegovićima od papira.

učiteljica Lucia Matas