« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2039017
Tjedan pingvina
Autor: Snježana Mihočka, 7. 2. 2023.

Učenici 2. i 4. razreda uključeni u program produženog boravka prošli tjedan posvetili su vrlo zanimljivim i pametnim pticama – pingvinima. Na snijegu, ledu i svježem zraku, u bijeloj košulji i crnom fraku, svoje dane provodi plivajući u hladnoj vodi – to je pingvin.

Aktivnosti smo započeli zagonetkom, a nakon zagonetke slijedila je tablica Znam/želim znati/naučio sam. Zajednički smo zapisali što smo do sada znali o pingvinima, nakon toga smo zapisali pitanja što bismo voljeli znati o pingvinima i slijedila je edukativna prezentacija o pingvinima. Naučili smo mnogo zanimljivih stvari o njima, poput toga da su vrlo društvene životinje, spavaju vrlo kratko i mogu piti slanu vodu. Tako smo završili našu tablicu s novim spoznajama o pingvinima. Pogledali smo nekoliko smiješnih video zapisa o pingvinima, dobro se nasmijali i slijedilo je fotografiranje sa pingvinom putem Google 3D prikaza. Pingvin je nakratko posjetio našu učionicu i svi su se želje fotografirati s njime. Čitali smo slikovnicu Geronimo Davida Walliamsa u kojoj smo upoznali Geronima – pingvina koji je silno želio naučiti letjeti. Naučili smo od njega kako uvijek treba biti uporan i nikad ne treba odustajati od svojih snova. Na kraju smo napravili mapu o njemu, ispisali njegove osobine i što smo naučili od njega. Ugljenom i bijelom kredom nacrtali smo pingvinića, a pano s pingvinićima je ukrasio naš hodnik škole.

Učiteljica Lucia Matas