Ukupno: 2026308
Projekt "Prijatelji životinja"
Autor: Snježana Mihočka, 24. 2. 2017.

24.2.2017. u sklopu projekta „Prijatelji životinja“, našu školu je posjetila  volonterka  gospođa Martina Kazinoti i njezin pas Trio. Martina je učenicima 5.b i 5.d razreda održala predavanje o tome „Tko su to kućni ljubimci“ te s njima podijelila svoja iskustva koja je stekla pomažući napuštenim životinjama.

„Životinje su živa bića koja imaju osjećaje, potrebe i želje te stoga osjećaju bol, hladnoću i povrijeđenost baš kao i ljudi. One nisu stvari, već čovjekovi najbolji prijatelji stvoreni da čovjeku prave društvo i da mu pružaju bezuvjetnu i beskrajnu ljubav. Čovjekova je dužnost brinuti se za njih i omogućiti im dostojanstven i dobar život.“ – učenicima je poručila Martina.

Podsjetili smo se što je važno znati prije nego nabavimo kućnog ljubimca i što mu trebamo pružiti kako bi imao sretan i ispunjen život. Naučili su da je važno razmisliti o tome koja vrsta životinje najbolje odgovara njihovom stilu života te koje su prednosti čipiranja, sterilizacije i kastracije.

Učenici su čuli kakav treba biti dobar vlasnik životinje te koje su njegove dužnositi i odgovornosti prema životinji. Osim osnovnih potreba kao što su hrana, voda, vrijeme i dom, najvažnije joj je pružiti  ljubav. Trebamo udomljavati životinje koje nemaju svoj dom ili su u azilima, a ne ih kupvati.

Predavanje je pažljivo slušao i Trio te poručio svima da trebaju voditi brigu o svojim ljubimcima i o drugim životinjama. Nakon predavanja učenici su se upoznali i družili s Triom kojemu nije nimalo smetalo maženje nekih pedesetak ruku.

Ovo je bilo prvo u nizu takvih predavanja na kojem su naši učenici imali priliku čuti kako se odgovorno ponaša prema živim bićima koja nas okružuju. Veselimo se novom susretu i pozivamo da pomažete životinjama i da ih volite!

Tomislava Kraljić, prof.enleskog i francuskog