Ukupno: 2025912
Znanje kao dar
„Znanje kao dar“- Edukacije školskih timova za rad s darovitim učenicima u našoj školi
Autor: Snježana Mihočka, 19. 2. 2018.

U okviru projekta „Znanje kao dar“ u kojem sudjeluju sve tri gradske osnovne škole traje edukacija školskih timova za darovite koje sačinjavaju učitelji, nastavnici i stručni suradnici. Voditeljice edukacije su prof.dr.sc. Vesna Vlahović-Štetić i doc.dr.sc. Nina Pavlin-Bernardić, profesorice na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu koje se u svom znanstvenom i stručnom radu bave edukacijskom psihologijom i obrazovanjem darovitih učenika.

Nakon prva dva ciklusa radionica održanih u OŠ „Braća Radić“ u kojima su teme edukacije bile postupci identifikacije darovitih učenika te grupni i individualni oblici rada s darovitima, radionice se u naredna dva ciklusa nastavljaju u našoj školi.

Tema radionica održanih 17. veljače bila je „Što je sve važno napraviti i o čemu treba voditi računa pri individualizaciji/obogaćenju u redovnoj nastavi“. Kako je edukacija koncipirana na način prožimanja teoretskih postavki, izlaganja, praktičnih vježbi i zadataka, sudionici su pripremili i predstavili svoje primjere individualizacije i obogaćivanja programa za učenike s kojima rade, kroz koje su analizirani ključni elementi. U teoretskom dijelu voditeljice edukacije su izložile model organizacije programa za darovite što je predstavljalo uvod za naredni ciklus radionica koji će se održati 24. veljače.

Renata Glavica, prof.