Ukupno: 2027976
Učenici 2.-ih razreda posjetili Muzej i Gradsku knjižnicu
Autor: Sanja Figač, 26. 3. 2014.

U okviru nastavne jedinice Kulturne ustanove u zavičaju učenici 2. a, b i c razreda posjetili su Muzej grada Koprivnice i Knjižnicu i čitaonicu „Fran Galović“, Dječji odjel.

Na ovoj maloj izvanučioničkoj nastavi upoznali su neke od glavnih kulturnih ustanova u našem gradu i njihovu osnovnu namjenu.

Po povratku u školu učenici su u svoje bilježnice zabilježili nova znanja i dojmove.

Muzej je kulturna ustanova u kojoj su izložene stvari iz prošlosti. Predmeti nas podsjećaju na prošla vremena vitezova i princeza. Najviše me se dojmila stara karta Koprivnice i klavir koji je odisao duhom prošlosti. Posjet Muzeju mi se baš svidio i nadam se daće biti još takvih izleta.

Sarah Babić, 2. c

Moj razred posjetio je Muzej i Gradsku knjižnicu. To su kulturne ustanove u našem gradu. U Muzeju smo vidjeli kipove i stare stvari s kojima su se ljudi nekada koristili. Najviše mi se svidjela slika naše Koprivnice. Bilo je tu još i mačeva, pušaka kubara, starih satova, ogledala, stari bicikl, šalice, dijelovi aviona, rakete, bombe, pa čak i nekadašnja gradska blagajna. Posebno mi se svidio stari klavir izložen u Muzeju. Nakon Muzeja smo posjetili Knjižnicu „Fran Galović“ gdje smo vidjeli i knjige za slijepe osobe na posebnom točkastom pismu.

Martina Radičić, 2. c

U našem koprivničkom Muzeju vidio sam starine, slike, stara oružja, stare predmete, stolice na kojima su sjedili važni ljudi, zaštitna odjela, kacige i krilo aviona iz Domovinskog rata. Bilo mi je jako lijepo i ugodno, a posebno mi se sviđa što svaka priča o starim predmetima ima svoju pouku.

Matija Šimek, 2. c

Krenuli smo u Muzej koji se nalazi u centru Koprivnice. Kroz izložbu nas je vodila kustosica koja nam je pričala o umjetninama. Vidjeli smo stari dio Koprivnice na jednoj izloženoj slici, stare mačeve i puške i mnoge druge predmete. Vidjeli smo i stari bicikl koji ima prednji kotač velik, a stražnji malo manji na kojima nije bilo guma. Kustosica nam je pokazala pribor za jelo, šalice i tanjure. Bio je tamo i krevet i malena kutija u kojoj su se čuvali zlatnici. Svidio mi se klavir i stari stol i stolice. Najviše mise dopala vojnička uniforma i novčanice. Vidjeli smo krilo pravog aviona i njegov motor. Tamo su se nalazile i četiri bazuke, slike vojnika, mine, granate, i oznake tenka. potom smo krenuli prema Gradskoj knjižnici. Dočekala nas je knjižničarka koja nam je dala da razgledamo razne knjige. Pokazala nam je stare novine, časopise i poučila nas kako se posuđuju knjige.

Lyon Jakupanec, 2. c

Priloženi dokumenti: