Ukupno: 2029239
3. razredi
Sudjelovali smo u keramičkoj radionici
Autor: Mihajlo Obranović, 26. 11. 2013.

Dana 6. studenog likovna grupa 1. i 3. razreda naše škole odazvala se na poziv  COOR-a  „Podravsko sunce“ i ravnateljice Ksenije Vukić na keramičku radionicu.

Pošto je broj sudionika bio ograničen iz svake gradske škole sudjelovala su dva učenika i jedna učiteljica.

Domaćini su nas dočekali sa zakuskom i sokovima te nas ukratko upoznali sa radom svoje škole, a i sa nekim istaknutim učenicima. Na samom početku obratila  nam se ravnateljica Vukić, a pozdravili su nas i predstavnici grada, zamjenici gradonačelnice gđa Melita Samoborec i gdin Mišel Jakšić.

Oko pola 10 naša voditeljica gđa Ljubica Živko odvela nas je u učionicu tehničke kulture i tamo nas je dočekao sav pribor za rad i glavno sredstvo, glina. Nakon kratkih uputa i upoznavanja sa keramičkom peći prionuli smo na modeliranje. Tema je bila moj grad tako da smo nakon sat vremena nanizali poveći broj zgrada, kuća, škola, crkava. Uz ugodno druženje i sjajnu voditeljicu, vrijedne ruke  oblikovale su sve ljepše detalje i tražile su još. Nažalost druženje se bližilo kraju, ali smo bili sretni i zadovoljni gledajući u „naš mali grad“.

Nakon sušenja na zraku naši radovi će se peći 8 sati u keramičkoj peći na cca 1000 Celzijevih stupnjeva. Zatim slijedi nanošenje boje i još jedno pečenje da bi radovi dobili svoj  završni sjaj i bili spremni za izložbu.

Dogovorili smo nastavak druženja u neko skorije vrijeme te sretni i puni dojmova krenuli kućama.

Napisala  učiteljica / voditeljica likovne grupe Dragana Kolenko

Priloženi dokumenti: